»Najpomembneje je, da ko neki občan dobi neeksplodirano sredstvo, ga ne premika ali se ga dotika in pokliče 112, mi bomo opravili svoje delo.«
»Zdaj pripravljamo trase, kjer bomo pregledovali 100-metrske pasove ob cestah. Tako bi v primeru naslednjega požara imeli gasilci ob cestah zarisano varno območje, da bi lahko gasili tudi v notranjost požara.«
»Glede na to, da je zagorela tudi vsa podrast, so to idealne okoliščine, da lahko z veliko verjetnostjo odkrijemo še preostala neeksplodirana ubojna sredstva. Tako nas po našem mnenju do marca prihodnje leto čaka zelo zahtevno in obsežno delo.«
»Podatki kažejo, da obstaja velika verjetnost in možnost, da v Sloveniji naletimo na neeksplodirana ubojna sredstva, ki so nevarna, zato je treba pri najdbi ravnati ustrezno, da morda ne pride do nesreče.«
»V želji, da se izognemo kakšni katastrofi pri srečanju gradbenega stroja z letalsko bombo, bi si želeli, da bi investitorji in izvajalci izkoristili možnost predhodnega sondiranja zemljišča. Še posebej v Mariboru, kjer je možnost za potencialno nevarnost razmeroma velika.«
»Gre za klasično 250-kilogramsko aviobombo z dvema mehanskima vžigalnikoma – sprednjim in zadnjim. Vžigalnika sta videti kar v dobrem stanju. Če se vžigalnika ne bo dalo odviti, sledi naslednja faza – uničenje s kumulativnim trakom.«
»Evakuacija bo potekala na način, da bodo v 300-metrskem pasu evakuirani vsi prebivalci, v 600-metrskem pasu pa bo omejitev gibanja.«
»Če bo vse potekalo v skladu z načrti, bi lahko do 15. ure akcijo končali. Če se to ne bo zgodilo tako, lahko stvar traja nekoliko dlje, a verjamem, da bomo v nedeljo uspešno končali tudi to akcijo.«
»Od leta 2019 gre že za četrto najdeno bombo, tako da so protokoli znani.«
»Ko bo bomba odstranjena, vas bomo o tem obvestili, po potrebi pa bomo o vseh ukrepih v povezavi z odstranitvijo bombe sprotno obveščali javnost.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju